Pro každý dům existuje vhodná brána

Odpradávna bývaly dominantou každého domu vstupní brány. S postupem času se měnila architektura obytných domů a brány často nahradila vrata, ještě později pak dveře. V posledních letech se však brány a vrata opět staly žádanou součástí lidských příbytků. Branky, brány a vrata totiž poskytují nejen tolik potřebnou ochranu majetku a soukromí, ale dotvářejí také konečný obraz domu. V neposlední řadě také zvyšují bezpečnost obydlí.

V minulosti se často stávalo, že brány a vrata částečně komplikovaly svým majitelům život, protože bylo třeba je fyzicky odemknout a otevřít. Dnes tak tomu již být nemusí. Nyní existují elektrické systémy, které vrata a brány otevírají automaticky, takže již není nutné například vystoupit z auta a jít otevřít.

S moderními technologiemi se zároveň rozšířily možnosti prostorového řešení vrat a bran. Kromě klasických dvoukřídlových konstrukcí, otevírajících se do stran, je nyní možné využít také vrat posuvných a teleskopických. Toto řešení eliminuje potřebu prostoru před a za vraty, resp. branou, a díky tomu umožňuje instalaci brány či vrat na takových místech, kde by to dříve nebylo možné.

Nejoblíbenějším typem posuvných bran jsou brány pojezdové. Pojezdové brány se pohybují pomocí koleček po kolejnici zabudované v zemi. Velkou výhodou je jejich cenová dostupnost a zároveň široké využití. Mimořádně vhodné jsou pak zejména pro těžší brány.

Samostatnou kapitolou jsou brány teleskopické, které jsou konstrukčně nejsofistikovanější a prostorově nejúspornější. Jsou ideálním řešením pro velmi široké vjezdy. Vyrábějí se buď v provedení dvoudílném, nebo trojdílném. Jedno křídlo brány je vždy posouváno elektrickým pohonem, druhé (resp. zbývající dvě u trojkřídlého provedení) pak přes pomocný převod.

Pro každý vjezd lze najít ta pravá vrata nebo bránu. Najděte si své i Vy u renomovaného výrobce.

Využití tepelných čerpadel v panelových domech

Tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje dostupné všude kolem nás.

Pročištění organismu zajistí pevné zdraví

Každý z nás je neustále vystaven působení mnoha škodlivých vlivů a látek. Jednak nás ovlivňuje znečištěné životní prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme součástí, jednak přijímáme do svých těl spoustu chemikálií obsažených v nekvalitních potravinách, které jíme.

Basketbal jako prostředek tělesné výchovy

Basketbal jako sportovní hra přitahuje především svou jasnou podívanou, přítomností velkého množství technických a taktických technik.