Jak ovlivňují moderní technologie svět online pokeru?

Technologický pokrok vidíme všude kolem sebe a postupuje stále rychleji. Málokteré odvětví s ním však dokáže tak dobře držet krok jako zábavní průmysl, který okamžitě spatřuje nové a nové způsoby, jak zakomponovat technologie do své oblasti působnosti. Už od přelomu století pak přizpůsobují svou nabídku společnosti zabývající se online pokerem, a to způsobem, který by člověka na první pohled ani nenapadl. Právě kvůli tomu jsme připravili tento článek, jenž může sloužit i jako inspirace jiným odvětvím v tom, protože online poker využívá dostupných moderních technologií velmi šikovně.  

Na začátku byl internet a mobily…

Možná je to trochu obligátní téma, ale je nutné zmínit, že bez vynálezu internetu a jeho masivnímu rozšíření by nic jako online zábava neexistovalo. Totéž platí pro chytré telefony a tablety, a když se zkombinují tyto dva faktory dohromady, vznikl trh, který jen čekal, až ho někdo nasytí.

Už právě díky rychlému internetu se zvedla v nultých letech popularita online pokeru. Samozřejmě tuto situaci ovlivnilo více faktorů, nicméně třeba i profesionální hráč Nick Walsh tvrdí, že ho poker začal bavit hlavně ve chvíli, kdy si mohl stáhnout aplikaci a hrát přes internet. Od té doby toho technologie nabízí mnohem více, do začátku ale pro rostoucí oblibu stačilo i vícero společností, jež se poker rozhodly nabízet, a to nejen v základních variantách. Kromě Holdem Pokeru není problém se zapojit do Omahy či Courchevel.    

Umělá inteligence

Zde jsou opravdu možnosti široké a možná jsme ještě na všechny způsoby, jak ji ve světě pokeru využít, nepřišli. Jako její první výhodu však profesionální i amatérští hráči uvádí, že jim pomáhá se zlepšovat a učit. Umělá inteligence se totiž sama dokáže učit na základě dat a zkušeností, tudíž může být člověku zdatným oponentem ve hře, navíc poskytovat hráči tipy, jak mohl v dané situace zareagovat lépe, případně pomoci odhadnout, jakým směrem se bude hra dále ubírat.

Samozřejmě se počítá s tím, že někdo může používat umělou inteligenci k podvádění během online pokeru, ovšem i zde je tato technologie užitečná. Jak už bylo řečeno, umělá inteligence se také učí. Nejde o nic statického, její algoritmy se mění na základě nově získaných informací, takže se dá umělá inteligence velmi dobře využít právě na detekci podvodů, jelikož nebude úplně zastaralá a s každou další zkušeností s typem podvodu si tento způsob uloží a bude s ním do budoucna počítat.

Je to rozhodně pružnější řešení než užití běžných algoritmů, které mají naprogramovaný postup při zjišťování podvodů a nemohou ho měnit. Umělá inteligence se naopak přizpůsobuje.  

Virtuální realita

Určitě existují lidé, kteří nadále dávali pro hraní pokeru přednost návštěvám kasin, protože jim v online prostředí chyběla atmosféra. Může jít třeba o lidi, kteří navzdory popularitě home officu váhají, zda si místo fyzické kanceláře zařídit virtuální kancelář. Nicméně díky moderním technologiím ani přenos atmosféry nemusí být problémem, protože některé společnosti s brýlemi pro virtuální realitu už počítají. Na trh tak uvedly své verze aplikací, ve kterých si člověk nejen poker zahraje, ale také se octne přímo v prostředí kasina, usadí se ke stolu a vidí avatary svých spoluhráčů.     Tímto způsobem si člověk může lépe vychutnat skutečnost, že poker je společenskou záležitostí a že se u hry dají navázat kontakty, někdy třeba i přátelství. A jelikož technologie jde kupředu, momentálně společnosti zapojují také rozšířenou realitu skrze mobily, kde člověk může třeba během hry koukat na statistiky, čerpající informace přímo ze hry.  

Blockchain

Technologie blockchainu se využívá hlavně během plateb. Jde o velmi bezpečný způsob, jak kamkoliv poslat peníze nebo o ně naopak zažádat. Blockchain je totiž decentralizovaný systém uzlů, které jsou propojené, ovšem žádný není jinému nadřazený. Každá jedna transakce je v blockchainu uložena v blocích a je velmi těžké ji změnit nebo odstranit, což dělá tento způsob platby opravdu bezpečný proti útokům hackerů. Přístup k platbě mají pouze strany, jichž se týká, a člověk ji může snadno sledovat, což zvyšuje transparenci.

Takto funguje třeba Bitcoin, jenž vůbec nepotřebuje pro převádění třetí stranu, tedy banku. Samozřejmě, i zde se objevují podvody, na něž je třeba si dát pozor. Transakce však funguje tak, že se zapíše do blockchainu, proběhne a je dohledatelná, navíc všechno funguje rychle právě vzhledem k absenci třetí strany.

Samotná rychlost a bezpečnost je pro společnosti, jež nabízejí poker, klíčová, aby neztrácely důvěru lidí.