Jak si levně vybavit home-office

V posledních letech se rozšířila možnost home-office. Ne vždy ale bytový prostor umožňuje zařídit si plnohodnotnou kancelář se vším všudy. I to má ale své řešení – kvalitní multifunkční kuchyňský stůl.

Klasika v novém kabátě

Změny v interiérovém designu, které vidíme jinde v domácnosti, platí i pro jídelní stoly. Samozřejmě nejde jen o estetiku. Jídelní stůl může být drahá investice, takže si také budete muset nechat čas na hledání a promyslet si klíčová kritéria, o kterých doufáte, že stůl doma splní. Estetika sice hraje důležitou roli, ale jednou z nejdůležitějších myšlenek jídelen je jejich všestrannost.

Lavice místo židlí

Používání lavic vedle jídelních stolů není typickým formálním uspořádáním jídelny, přesto je to jeden z aktuálních trendů. Lavice mají tendenci propůjčovat neformální atmosféru formálnějším prostorům a snadno se tak mění z jídelních koutů na pracovní stoly pro děti i dospělé. Jídelna díky tomu může poskytovat více než jednu funkci během dne, zejména bytech, kde je prostor na prvním místě.

Nebojte se barev

Kuchyňské stoly se obvykle pořizují v neutrálních barevných paletách – ať už je to dřevo, mramor nebo sklo, nejběžnější materiály stolních desek jsou jen jemnými doplňky vašeho prostoru.

Chcete-li dosáhnout luxusního moderního vzhledu, zvolte výrazný a světlý stůl, protože jde o největší kus nábytku v místnosti a má maximální vizuální dopad. Ujistěte se ale, že okolní barvy jídelny budou neutrální a tlumené.

Stůl nemusí mít vždycky hrany

Ovály, podlouhlé tvary, tvary pilulek, ať už je nazýváte jakkoli, tyto polo obdélníkové tvary s měkkými hranami jsou oblíbenými tvary moderních designérů. Zaoblené jídelní stoly poskytují dostatek prostoru pro hosty, ale vizuálně se zdá, že zabírají méně místa. Jídelní stoly stylu surfového prkna jsou již nějakou dobu populární. Zaoblené rohy totiž vytvářejí menší vizuální blok. Umožňují také pohodlné umístění židlí v rozích, které většina klasických čtvercových jídelních stolů neumožňuje.

Tyto typy stolů se dobře hodí i do domácností s malými dětmi nebo seniory. Zaoblené hrany snižují nehody a nabízejí měkčí povrchy pro pohyb lidí. Stoly s kulatými hranami, na rozdíl od obdélníkových stolů s ostrými hranami, vypadají vizuálně méně objemně.

Organický tvar stolu

Jedním ze současných trendů designu, který se přenese do roku 2024, je použití dřeva s živými hranami. Koncept využívá jednu souvislou desku dřeva jako desku stolu, která stále zobrazuje obrys stromu. Vytvořený vzhled je organický, přirozený a zemitý.

Zajímavé je, že stůl, jako je tento, se při správné kombinaci hodí do jakéhokoli stylu interiéru. Zvažte použití živé hrany stolu na kovovém nebo skleněném rámu stolu. To nejen nabídne výrazný kontrast v bytové jídelně, ale dodá moderní nádech prostoru, který by mohl působit příliš rustikálně.

Dřevo je ostatně u jídelních stolů nadčasovým trendem. Celkovému prostoru dodává teplo. Hmatový zážitek ze dřeva je vždy výraznější. Dřevo krásně stárne a nezáleží na tom, jaký je styl interiéru; vždycky si to najde cestu. Záleží jen na vašich preferencích a na stylu vašeho interiéru, jaký jídelní nebo kuchyňský stůl si zvolíte. Cílem je, aby to bylo místo, ve kterém se budete cítit dobře a budete jej rádi využívat.