5 tipů na ideální skladiště

Čas od času potřebuje každý něco bezpečně uskladnit, ať už hledáte možnosti, jak uskladnit vaši zahradní techniku na zimu či stavební nářadí na nechráněné stavbě, máme pro vás několik tipů, které vám s výběrem ideálního skladiště pomohou.

Unimo buňky jsou stále populární

Dříve byly jasnou volbou unimo buňky, se kterými jste se mohli setkat na stavbách, zahradách, ale třeba i uprostřed polí, kdy měly zemědělské využití. Jednalo se stylizovanou přestěhovatelnou stavbu, která se však vyráběla v jednom rozměru a bylo tak náročnější ji uzpůsobit vašim potřebám.

Skvělým řešením jsou dnes modulární kontejnery

Dnes se místo unimo buněk používají modulární kontejnery, které už mnohé mouchy typické pro unimo buňky vychytaly. Vybrat si tak můžete různé rozměry, systémy otevírání, ale i doplňky, které vám využívání modulárních kontejnerů jako skladů zpříjemní. Podle čeho vybírat skladovací kontejner?

Rozměr kontejneru

Podle toho, co vše chcete v kontejneru skladovat, byste měli volit především jeho velikost. Můžete využít klasické velké přepravní kontejnery, ale i řadu upravených menších verzí jako jsou třeba mover boxy, malé skladovací kontejnery s délkou dva metry apod. Dnes už si můžete vybrat, co nejlépe bude sedět vašim potřebám.

Systém otevírání

Většina lidí si ve spojení se s kontejnery vybaví otevírání z kratší strany, tak jej znají z řady kriminálek. Existují však modely, které umožňují otevírání i z delší strany, což se může hodit především při manipulaci s velkými břemeny. Navíc stěnu delší strany kontejneru pak můžete využít jako zastřešení vnější pracovní plochy při nepříznivém počasí.

Podle toho, co chcete skladovat

Neméně důležitým parametrem při výběru skladovacího kontejneru je účel jeho využití, můžete v něm skladovat velkou techniku, stavební materiály či hnojiva, ale i ruční nářadí či si zde zřídit výdejnu nářadí i s potřebnou administrativou.

Některé typy kontejnerů tak mohou plnit i funkci půjčovny nářadí, aniž byste si museli pronajímat zbytečně drahou nemovitost. Poskytují nejen bezpečný prostor, pro skladování nářadí, ale i dostatečný komfort pro obsluhu.

Nepotřebujete skladovací kontejner stále? Tak si ho pronajměte!

V mnoha případech pak asi potřebujete pokaždé jiný model kontejneru nebo si bez něj neporadíte jen při některých zakázkách. Pak se jeho koupě rozhodně nevyplatí a je tak lepší jít do jeho pronájmu. To si uvědomuje i řada špičkových půjčoven nářadí a rozšířila o ně svůj sortiment. Díky tomu si můžete vybrat spolehlivého partnera, jenž vám může zapůjčit nejen skladovací kontejner, ale i široký sortiment strojů.

Přesně takový je společnost Boels, která nabízí široké portfolio modulárních kontejnerů, profesionálních techniky, a to jak ručního nářadí, tak třeba i těžkých stavebních strojů. Napříč obory si tak zde najde vše potřebné asi každý.

Věnujte pozornost i doplňkům

Při výběru skladovacího kontejneru je pak vhodné neopomenout ani vhodné doplňky. Mezi ně se řadí zastřešení prostoru mezi kontejnery, ale i vana k zachycování průsaků či vyplňovací obruba pro umístění jednotky na kontejner. Neméně důležité jsou pak zámky nebo nosiče vedení a potrubí.