Golfové boty - které jsou pro hru nejlepší?

Dobrá golfová obuv vám usnadní hru na golfovém hřišti. Dovede zajistit maximální pohodlí pro hráče. Hranice v oblasti podrážky a použitých materiálů se v posledních letech posunuly notně dopředu. Jakou golfovou obuv zvolit?

Golfové boty jsou stále dokonalejší. Například značka Adidas přišla s obuví pro pravoruké a levoruké hráče. Přesně tvarovaná podrážka umožní lépe zaujmout postoj při ranách a odpalech. Součástí obuvi je i technologie waterproof, která díky nepromokavým materiálům zaručuje golfistům, že jejich chodidla zůstanou v suchu. Setkat se můžete i se Flyknit technologií inspirovanou sportovní ponožkou a vytvořenou na základě zpětné vazby od atletických běžců.

Druhy spiků

Dobrá trakce neboli přilnavost je důležitá při golfovém švihu a odpalování. Boty musí být v kontaktu se zemí, což zaručují právě spiky, které se snadno zaboří do měkké trávy, což vám zajistí vysoký komfort při hře. Pokud vsadíte na profesionální golfový obchod, nakoupíte kvalitní obuv, hra vám půjde lépe a víc vás bude bavit.

• Měkké plastové spiky – nejpopulárnější, lehké, odolné vůči tvrdému povrchu, při opotřebení snadno vyměnitelné pomocí speciálních klíčů, které jsou vždy součástí balení nově zakoupených spiků.
• Kovové spiky – nejpoužívanější mezi profesionály, delší a ostřejší hroty se zařezávají do greenů, které při neopatrné chůzi mohou poškodit trávník, nevhodné na tvrdé a suché povrchy.
• Boa technologie – speciální typ mechanického šněrování, stahování bot pomocí mikrovlákna umožňuje jemné a rovnoměrné dotažení, zabraňuje lokálnímu tlaku a zahřívání chodidla, u dražších modelů golfové obuvi.

Spikové neboli spajkové boty

Klasická golfová obuv je na trhu již desítky let. Vyznačuje se především zvýšenou stabilitou díky spikům. Její předností je lehkost, vodotěsnost neboli waterproof, prodyšnost, stabilita, vhodnost do každého počasí i výběr barev. Moderní technologie kombinují tradiční golfovou obuv s nízkou hmotností a skvělými vlastnostmi.

Bez-spikové neboli spikeless boty

Bez-spikové neboli spikeless boty můžete vidět i pod názvem Street boty, protože se dají nosit i mimo golfové hřiště se zachováním unikátního stylu a designu. Tyto úzkoprofilové boty mají nízkou hmotnost a plochou podrážku, která však nemusí sedět všem hráčům golfu. Většina bot je vybavena gumovými kolíky neboli spiky nebo důlky místo běžných spiků.

Největší výhodou tohoto typu golfové obuvi je lehkost a použitelnost i mimo travnaté golfové hřiště. Nemají však takovou přilnavost a stabilitu v delší trávě nebo za mokra. Vhodné pro hru na tvrdém a suchém povrchu vás tak nebudou bolet záda.

Zimní golfové boty

Zimní golfová obuv se využívá hlavně v zemích, kde není teplé počasí po celý rok. Jsou navrženy jako tepelně izolované kotníkové boty s technologií waterproof. Nabízejí vysoký komfort a poskytují maximální stabilitu i na zabláceném povrchu.

Kožené golfové boty

Kůže je nejoblíbenější volbou pro golfové boty na celém světě. Její vlastnosti jsou velice žádané zejména z hlediska nepromokavosti, voděodolnosti a zároveň prodyšnosti. golfové boty pevně svírají chodidla, nedochází k posouvání chodidel uvnitř bot. Za kvalitní koženou obuv si připlatíte, ale stojí to za to.

Boty ze syntetického materiálu a syntetické kůže Jde o levnější alternativu kožené obuvi. Syntetický materiál pokrývá svrchní část bot. Nejčastěji jde o neporézní polyesterový materiál, který umí odvádět vlhkost z bot. Boty ze syntetických materiálů jsou lehčí než kožené boty.

Golfové boty waterproof Materiál je extrémně silný, prodyšný a vysoce odolný proti vodě. Je to populární obuv na golf v zimní části sezóny i deštivém počasí. Tento druh obuvi není vhodný do parních letních dnů, kdy se mohou chodidla snadněji zapařit.

Unikátnosti Evropy - čert Krampus, kasino Posido, rajčatová pouť

Jak je Evropa rozlehlá, tolik na ní najdeme zajímavostí a originálních zvyklostí.

Na průmyslovém značení závisí mnoho odvětví

Svět konce dvacátého a počátku jednadvacátého století je typický svou komplexností, složitostí a provázaností jednotlivých oblastí.

Výhody hraní na krypto kasinech v České republice

Kryptoměny jsou záležitostí, která se skloňuje velmi často, a přitom velmi často zasahuje do témat, kde ji možná mnoho lidí nečeká.