Je pro rodinný rozpočet náročnější homeoffice nebo dojíždění do práce?

Záleží, na čem potřebujete šetřit

Pokud musíte do svého zaměstnání dojíždět, může to pro vás znamenat půl či celou hodinu denně, kterou strávíte za volantem či koukáním z okénka autobusu. Není pochyb o tom, že tento čas by se dal určitě využít na zajímavější a podstatnější věci. Také si musíte platit palivo či jízdenky. Nesmíte ale zapomínat, že váš pobyt doma také není zadarmo. Aniž bychom si to uvědomovali, každý den provádíme jisté úkony, za které se musí platit. V zaměstnání to naopak nejsme my, kdo tyto náklady hradí.

Dlouhodobé používání malých věcí z nich dělá věci velké

Při práci doma s největší pravděpodobností musíme používat počítat, který potřebuje energii. Při práci u pracovního stolu, je nutné správné osvětlení, abychom si neničili náš zrak. Osvětlení potřebuje elektřinu. Místo nějaké záhadné směsi z jídelny si děláte vlastní lahodné jídlo. Chutná lépe, ale můžete zaplatit více na surovinách, a při vaření je zapotřebí energie. Nepatříte-li mezi otužilce, pak oceníte, pokud budete mít doma příjemnou teplotu. Ale během práce doma musí váš kotel pracovat neustále, z čehož se stávají celé hodiny dalších nákladů. Musíte také chodit na záchod a používat vodu. Doma si ji musíte platit sami.

Takovýchto drobností je mnoho a samy o sobě jsou prakticky zanedbatelné. Potíž je v tom, že jsou ale zapotřebí všechny, neustále a dlouhodobě. V tuto chvíli se z pár korunek za nabíjení notebooku může stát několik tisíc za chod celé domácnosti.

Situace se může měnit každým okamžikem

Dnešek nemusí být stejný jako včerejšek. Vaše rozhodnutí jistě ovlivňuje mnoho faktorů. Bude záležet na vašich potřebách a preferencích. Pro někoho může dojíždění, vzhledem ke stoupajícím cenám paliva, představovat značný problém. Jiní by se zase nedokázali srovnat s momentálními cenami energií. Hlavní je se soustředit na vaše potřeby a řádně si promyslet a propočítat veškeré náklady, které při těchto dvou pracovních režimech musíte vynakládat.

Pokud byste již měli jasno, který styl je pro vás výhodnější, a potřebovali nějakou finanční oporu do začátku, tak vám může pomoci snadná půjčka na účet.

Splněný sen pro Vás a Vaše děti

V krásném prostředí nově zrekonstruovaného Centra Viktoria Vás přivítají příjemné prostory Dětského klubu Viki Kids Club.

ARMEX ENERGY slaví 18 let na trhu. Výročí připomíná soutěží pro nové i stávající zákazníky

Dodavatel elektřiny a zemního plynu ARMEX ENERGY si v těchto dnech připomíná 18 let od svého založení. Původně lokální poskytovatel se postupem času rozrostl do celorepublikové působnosti a dodává energie do téměř 80 000 odběrných míst.

Nejlepší nástroje pro sledování bezplatného živého fotbalu!

Jak již bylo zmíněno, v současné době existují bezplatné nástroje, které vám umožní sledovat živě fotbal.