Vzdušné solární panely: Čerstvý vzduch bez vlhkosti
Mít v domě vždy čerstvý vzduch je nejen příjemné, ale i zdraví
prospěšné, to věděly už naše prababičky. Docílit tohoto stavu však
nemusí být, zejména v období zimy, zrovna jednoduché. Člověk totiž
vždy stojí před dilematem čerstvý vzduch, nebo zima. O nákladech
spojených s vytápěním ani nemluvě.
Elegantní, efektivní, a především úsporné řešení nabízejí vzdušné solární panely. Tyto panely v sobě pomocí sluneční energie předehřívají venkovní vzduch, který pak zabudovaný ventilátor poháněný solárním článkem vhání do vnitřních prostor domu. Dovnitř se tak dostává suchý, předehřátý, avšak zároveň čerstvý venkovní vzduch.
Solární panely nachází velmi široké využití. Kromě obytných domů, ve kterých panely výrazně sníží náklady za vytápění a zbaví majitele problémů s vlhkostí vzduchu, představují perfektní doplněk například do rekreačních stavení, jako jsou chaty nebo chalupy. Kdo by nechtěl přijet po několika měsících na chalupu do větraných prostor příjemné teploty?
Vynikající využití solárních panelů představují také chovatelské
stanice nebo například zverimexy, které se v závislosti na
typu chovaných terarijních zvířat potýkají se zápachem či vlhkostí. Snížení nákladů za vytápění
pak ocení chovatelé teplomilných živočichů.
Stejně tak pro historické budovy nebo muzea a galerie, jejichž provozovatelé bojují s vlhkostí a obrovskými výdaji za vytápění, jsou vzdušné solární panely ideálním řešením, podobně jako pro jakékoliv velké prostory v libovolném typu budov, jako jsou chodby, haly nebo schodiště. Panely rovněž představují velmi účinnou pomoc při vysoušení objektů po povodních nebo při snaze o odvlhčení sklepních či suterénních prostor.
Zbavit se nežádoucí vlhkosti a dopřát si neustálý přísun čerstvého vzduchu bez průvanu a o příjemné teplotě nebylo nikdy jednodušší a dostupnější.
Rozhovor: Ochrana před štěnicemi a jinými škůdci
Čistota prostředí, ve kterém žijeme, je jedním ze základních předpokladů naší psychické i fyzické pohody a především zdraví.
Umění qigong
Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.
Odemkni potenciál UX/UI designu: Posuň své digitální schopnosti na nový level
Význam uživatelské zkušenosti (UX) a designu uživatelského rozhraní (UI) je v digitálním světě zásadní.