Tisková zpráva

Přidat / editovat záznam

Kytaristovi nesmí chybět správné trsátko

Hudba je jedním z nejkrásnějších koníčků, které lze pěstovat. Ať už člověk hraje na hudební nástroj doma o samotě či s přáteli jen tak pro radost, nebo jde o profesionálního hudebníka, hudba je vždy zdrojem velkého potěšení. Přitom nezáleží vůbec na tom, který hudební nástroj člověk ovládá. Hudba je v tomto ohledu jen jedna.

Je však pravda, že hudební nástroje se od sebe kromě jiného výrazně liší i pořizovací cenou. Jedním z nejoblíbenějších a naštěstí zároveň nejdostupnějších nástrojů vůbec je kytara. Jedná se totiž o univerzální nástroj. Na kytaru lze hrát velké množství hudebních stylů, od klasické hudby přes country nebo latinu až po rock nebo blues. Ještě více možností se pak kytaristovi otevírá s elektrickou kytarou.

Neodmyslitelným doplňkem drtivé většiny kytaristů je trsátko. Právě trsátko je jedním z mnoha faktorů, které ovlivňují výsledný zvuk kytary. V závislosti na hudebních stylech se používají různé typy trsátek. Existují trsátka tenká (desetiny milimetru) i silnější (milimetr i více). Liší se rovněž tvrdostí, respektive ohebností. Velmi oblíbeným a kytaristy vyhledávaným pomocníkem je trsátko se speciálním protiskluzovým povrchem zvaným Cat tongue matrix grip.

Za minulého režimu byla trsátka v České republice nedostatkovým zbožím. Právě v této době byly položeny základy výroby známé české značky trsátek Brain. Po převratu se tato trsátka začala vyrábět sériově. V současnosti nechybí trsátka Brain snad v žádném obchodu s hudebninami a vyváží se rovněž do zahraničí.

Vybrat si to správné, perfektně vyhovující trsátko je na každém kytaristovi. Díky tradičním trsátkům Brain je při výběru možné vsadit na českou kvalitu.