Tisková zpráva

Přidat / editovat záznam

Lipno: Jedno místo, nekonečně mnoho zážitků

Vzácné dny volna trávíme obvykle nejraději s rodinou nebo s přáteli. Lidé jsou však různí, a proto co vyhovuje jednomu, nemusí nutně sedět druhému. Ke společné relaxaci a zábavě je proto nutné najít si takové místo, kde si na své přijdou jak příznivci pohybu a sportu, tak vyznavači spíše klidnější formy odpočinku.

Jedním z takových míst je oblast Pošumaví. Ať už v létě, nebo v zimě, stačí si jen zvolit komfortní ubytování podle svých představ, například v podobě menší chalupy se zařízenými apartmány. Ubytování v chalupě zajistí romantickou atmosféru a přírodu na dosah se všemi výhodami, které to obnáší, jako je pobyt dětí na čerstvém vzduchu nebo třeba letní grilování uprostřed malebné zeleně.

Milovníci sportu ocení v Pošumaví vynikající cyklistický terén. Také in-line bruslaři tu pro sebe najdou to pravé v podobě třináct kilometrů dlouhé stezky vedoucí z Frymburka přímo k Lipenské přehradě. Trasa je navíc v noci osvětlená, což v létě umožňuje vyjížďky i za příjemných večerních teplot.

Přehrada Lipno pak tradičně nabízí velké vyžití pro rybáře, ale i vyznavače windsurfingu, jachtingu, či kanoistiky. Na Lipně je však možné se zabavit i jinak než na vodě, a to například na bobové dráze, golfovém hřišti, při hře paintballu, na motokárách aj.

Stejně tak v zimě nabízí okolí Lipna rozmanitou zábavu – od lyžování na české nebo rakouské straně Šumavy přes bruslení na bruslařské dráze až po vyjížďky na běžkách po dlouhých kilometrech běžkařských stezek.

Lipno nabízí mnoho vynikajících zážitků. Přijeďte se přesvědčit sami.