Tisková zpráva

Přidat / editovat záznam

Aktivní letní dovolená? Vzhůru do Krkonoš!

Trávit volný čas v krásné přírodě je prioritou většiny z nás. Za přírodními krásami přitom rozhodně není třeba daleko cestovat. Mnoho různorodých zážitků nabízejí české hory, například Krkonoše. V zimě zde o zábavu a sportovní vyžití rozhodně není nouze. Stejné možnosti však krkonošské pohoří skýtá i v letní sezóně.

Místní terén ocení v letních měsících především vyznavači cyklistiky, konkrétně horských kol. Trasy, které si lze v Krkonoších naplánovat, uspokojí jak průměrně zdatné cyklisty, tak i velmi náročné bikery. Co však ocení všichni – nejen cyklisté – jsou nádherná horská panoramata, svěží, čerstvý vzduch a spousta okolních zajímavostí.

Pro dokonalou dovolenou v Krkonoších je třeba udělat pouze jediné – najít si útulné ubytování na dobrém místě. Příkladem může být Pec pod Sněžkou, jež je vynikajícím výchozím bodem jak pro vyjížďky na horských kolech, tak pro horské túry nebo příjemné procházky.

Ať už k ubytování zvolíme klasický pokoj v příjemném penzionu s polopenzí, nebo ubytování v moderním apartmánu s vlastní kuchyní, vždy je dobré myslet především na vlastní pohodlí, ale také na možnosti zábavy ve svém dočasném bydlišti, zejména co se týče dětí. Protože správná dovolená je především o odpočinku – aktivním i pasivním.

Okolí Pece pod Sněžkou je nádherným místem plným přírodních skvostů. Ideálním obdobím, kdy je možné se se všemi krásami toho místa plně seznámit, je léto. Krkonoše jsou perfektní volbou jak pro cyklisty, tak pro milovníky pěší turistiky a procházek.